טיפול פסיכולוגי ממוקד משמעות

טיפול פסיכולוגי ממוקד משמעות הוא גישה בתחום לוגותרפיה. פסיכולוגיה שמתמקדת בחיבור בין החושן לחיים ובהבנת המשמעות של חוויות ואירועים בחיים האישיים של האדם.

טיפול מתמקד באיתור ובהגברת המשמעות החיובית בחיים ובתהליכי החיבור והחילוף הבין-אישי בין האדם לסביבתו. בלוגותרפיה או טיפול פסיכולוגי ממוקד משמעות, מטופלים לומדים להתמודד עם מגוון של בעיות ואתגרים.

טיפול פסיכולוגי ממוקד משמעות עוזר להתמודד עם חרדה, דיכאון, קשיי יחסים, סכסוכים בעבודה או קונפליקטים עסקיים וגם התמודדות עם סטרס או טראומה

טיפול פסיכולוגי ממוקד משמעות עוזר להתמודד עם חרדה, דיכאון, קשיי יחסים, סכסוכים בעבודה או קונפליקטים עסקיים, תהליכי התמודדות עם סטרס או אירועים טראומטיים, ותהליכי עבודה עצמית ופיתוח אישי. הגישה מתמקדת בעיקר בהבנת המשמעות של החוויות והאירועים האלה ובחיבורם לערכים ולמטרות אישיות.

יתרונות של טיפול פסיכולוגי ממוקד משמעות

1. הבנה עמוקה ואמפתית. טיפול מקדם הבנה עמוקה של החוויות האישיות והמשמעות של המצויים מתחת למשטח, ומסייע לטפל באמפתיה וברגישות לצרכי המטופל.

2. חיבור למשמעות חיים. מומחה ללוגותרפיה מסייע למטופלים לזהות ולחשוב מחדש על המשמעות של חייהם, וליצור חיבורים חדשים וחיוביים לערכים ולמטרותיהם האישיות.

3. התמודדות עם דיכאון וחרדה. לוגותרפיסט מספק כלים להתמודדות עם דיכאון וחרדה על ידי שינוי של דפוסי חשיבה שליליים והגברת רגישות לרגשות חיוביים.

4. שיפור יחסים. פסיכולוג יכול לסייע למטופלים לשפר את היחסים שלהם עם אחרים על ידי הבנה טובה יותר של צרכי האחר והתמקדות בחיבור ובתמיכה.

5. פיתוח אישי. פסיכולוג מומלץ בחיפה מסייע למטופלים לפתח את עצמם באופן אישי ולהגשים את הפוטנציאל האישי שלהם דרך שיפור ההבנה שלהם על עצמם ועל העולם מסביבם.

6. תמיכה בשינויים חיוביים. טיפול מסייע למטופלים להשיג שינויים חיוביים בחייהם על ידי שינויים בתפיסתם של העולם, בהתנהגותם וביחסם עם סביבתם.

7. שיפור באיכות החיים: על ידי שיפור ההבנה של המשמעות של חייהם, מטופלים מרגישים מרוצים יותר ומסוגלים ליצור חיים רצויים ומשגשגים יותר.

8. הפחתת סיכונים לבעיות רגשיות ונפשיות נוספות: בעזרת הבנה עמוקה ושינוי בדפוסי חשיבה שליליים, טיפול מסייע להפחית את הסיכונים להתפתחותם של בעיות רגשיות ונפשיות נוספות בעתיד.

אנשים שואלים: כמה עולה טיפול פסיכולוגי ממוקד משמעות. מחיר למפגש 50 דקות: 400₪ כולל מע״מ. טיפול יכול להתקיים בקליניקה או אונליין בזום

תפריט נגישות